2003 National Age Group Selection

DOUBLE MINI-TRAMPOLINE

Hosted by Gymnastics Saskatchewan  •  May 19-20, 200  •  Saskatoon Sask.


Men's DMT 11-12

Double Mini Trampoline

Qualifying Score Required

59.4

NAME

CLUB

Monday

Tuesday

Best Score

Qualify

1

Christopher, Jake

Airborne AB

59.5

59.8

59.8

Yes

2

Soehn, Keegan

Thunder Country AB

29.7

59.1

59.1

No

3

Rousseau, Daniel

Shasta BC

29.1

58.7

58.7

No

4

Chin, Casey

Quantum BC

57.5

58

58

No


Men's DMT 13 - 14

Double Mini Trampoline

Qualifying Score Required

59.6

NAME

CLUB

Monday

Tuesday

Best Score

Qualify

1

Soehn, Kyle

Thunder Country AB

59.9

62.1

62.1

Yes

2

Seifert, Alexander

Altadore AB

61.6

61.9

61.9

Yes

3

Kent, Colton

C G C AB

60.1

60.9

60.9

Yes

4

Stuart, James

Red Deer Exalta AB

59.9

60.6

60.6

Yes

5

Egyed, Andrew

Altadore AB

58.8

60.4

60.4

Yes

6

Gaty, Michael

Spring Action ON

59.8

50.5

59.8

Yes

7

Dougherty, Steven

Grand River Gym ON

59.2

59

59.2

No

8

Williamson, Dylan

Airborne AB

58.2

59.1

59.1

No

9

Mitchell, Jaime

Airborne AB

56.8

59

59

No

10

Stevens, Ryan

Quantum BC

58.8

57.8

58.8

No

11

Bryant, Richard

Red Deer Exalta AB

56.8

28.7

56.8

No

12

Morrill, Liam

Airborne AB

56.6

29.4

56.6

No

 


Men's DMT 15 - 16

Double Mini Trampoline

Qualifying Score Required

60

NAME

CLUB

Monday

Tuesday

Best Score

Qualify

1

Belanger, Remi

Quadrotramp QC

61.3

61.8

61.8

Yes

2

Vellner, Jon

Red Deer Exalta AB

60.6

61.4

61.4

Yes

3

Gulleckson, Dan

C G C AB

61.2

60.9

61.2

Yes

4

Lange, Jaime

C G C AB

61.1

60

61.1

Yes

5

Leblanc, Francois

Barani QC

59.9

60.6

60.6

Yes

6

Lane, Erik

Quantum BC

59.2

60.2

60.2

Yes

7

Silberg, Eran

C G C AB

59.8

60

60

Yes

8

Hauck, Stephen

C G C AB

59.4

60

60

Yes

9

Dewar, Taylor

Airdrie Edge AB

60

59.8

60

Yes

10

Sutherland, Dustin

Mahone Bay Twister NS

59

59.8

59.8

No

11

Wood, Alex

Quantum BC

51.5

58.5

58.5

No

12

McGill, Eric

Spring Action ON

58.5

56.6

58.5

No

13

Entz, Taylor

Airborne AB

28.8

49.2

49.2

No


Men's DMT 17+

Double Mini Trampoline

Qualifying Score Required

60.2

NAME

CLUB

Monday

Tuesday

Best Score

Qualify

1

Milonja, Bryan

Quadrotramp QC

64.1

64.1

Yes

2

Menzies, Adam

Flip City BC

63.4

64

64

Yes

3

Vachon, Denis

Burlington Gymnastics ON

60.7

63.3

63.3

Yes

4

Girard, David

Voltigeurs QC

62.5

63.1

63.1

Yes

5

Eldridge, Matthew

Skyriders ON

61.9

62.8

62.8

Yes

6

Diotte, Jean-Philipp

Barani QC

61.2

62.6

62.6

Yes

7

Watson, Bob

Red Deer Exalta AB

62.4

62.6

62.6

Yes

8

Minayev, Anton

C G C AB

59.7

62.2

62.2

Yes

9

Harbora, Mark

Phoenix AB

30.7

61.8

61.8

Yes

10

Keon, Jonathon

Spring Action ON

61.5

61.7

61.7

Yes

11

Butler, Sean

Skyriders ON

61.5

60.8

61.5

Yes

12

Cirillo, Tomas

Shasta BC

61.3

51.2

61.3

Yes

13

Mosier, Jeremy

Kingston Aeros ON

60.7

61.1

61.1

Yes

14

Bryde, Mike

Shasta BC

29.5

60.7

60.7

Yes

15

Saulnier, Patrick

Dartmouth Titans NS

60.5

59.8

60.5

Yes

16

MacMillan, Nikolas

Phoenix AB

60.1

60.3

60.3

Yes

17

DeWolff, Curt

Shasta BC

30.4

60.3

60.3

Yes

18

Foley, Mark

Quantum BC

59.9

60.1

60.1

No

19

Trottier, Giacomo

Spring Action ON

58.8

60

60

No

20

Hubscher, Tanner

C G C AB

58.5

59.1

59.1

No

21

Cruickshank, Johnnie

Mahone Bay Twister NS

58.8

50

58.8

No

22

Knott, Lucas

Flip City BC

28.7

50.6

50.6

No


Women's DMT 11-12

Double Mini Trampoline

Qualifying Score Required

59.4

NAME

CLUB

Monday

Tuesday

Best Score

Qualify

1

Sendel, Samantha

Skyriders ON

60.9

60.6

60.9

Yes

2

Abel, Rebecca

Ariel BC

50.7

60.6

60.6

Yes

3

Nerpio, Chelsea

Shasta BC

59.9

60.5

60.5

Yes

4

Nixon, Emily

Gym Adventure T & T SK

59

58.9

59

No

5

Templeton, Erin

Gym Adventure T & T SK

57.1

57.6

57.6

No


Women's DMT 13 - 14

Double Mini Trampoline

Qualifying Score Required

59.6

NAME

CLUB

Monday

Tuesday

Best Score

Qualify

1

Cirillo, Anita

Shasta BC

60.2

60.7

60.7

Yes

2

Stroud, Amy

Burlington Gymnastics ON

60.7

51.1

60.7

Yes

3

Renz, Jindje

Shasta BC

59.7

60.2

60.2

Yes

4

Parkyn, Paula

Airdrie Edge AB

59.4

60.2

60.2

Yes

5

Griffiths, Amy

C G C AB

59.9

59.8

59.9

Yes

6

McLellan, Alana

Ariel BC

59.7

59.3

59.7

Yes

7

Weinstein, Erica

Spring Action ON

59.1

59.3

59.3

No

8

Werschler, Kim

Gym Adventure T & T SK

58.8

59.3

59.3

No

9

Moher, Sophie

Spring Action ON

58.6

59.1

59.1

No

10

Buckles, Kaycee

Quantum BC

58.2

58.9

58.9

No

11

Verity, Marrissa

Gym Adventure T & T SK

58.9

58.6

58.9

No

12

Sutherland, Brittany

Mahone Bay Twister NS

57.9

58.4

58.4

No

13

Templeton, Nicole

Gym Adventure T & T SK

0

57.9

57.9

No

14

Drescher, Alison

Shasta BC

29.2

57

57

No


Women's DMT 15-16

Double Mini Trampoline

Qualifying Score Required

60

NAME

CLUB

Monday

Tuesday

Best Score

Qualify

1

Semeschuk, Kelsi

C G C AB

61.8

62.2

62.2

Yes

2

McPhalen, Mary

C G C AB

61

61.9

61.9

Yes

3

Hart, Erica

Airdrie Edge AB

51.8

61.8

61.8

Yes

4

Belanger, Lizandre

Spring Action ON

61.7

61.2

61.7

Yes

5

Andrews, Jenny

Phoenix AB

60.6

61.3

61.3

Yes

6

McDonald, Meghan

Shasta BC

61.2

60.6

61.2

Yes

7

Anseeuw, Kaitlin

Grand River Gym ON

61.2

59.4

61.2

Yes

8

MacLennan, Rosie

Skyriders ON

60

61.1

61.1

Yes

9

Butt, Brittany

Shasta BC

60.9

59.9

60.9

Yes

10

Humble, Robbie

Gym Adventure T & T SK

60.4

60.8

60.8

Yes

11

Reynolds, Meredith

Grand River Gym ON

60.8

60.3

60.8

Yes

12

Bruce, Gillian

C G C AB

60.4

60.2

60.4

Yes

13

Rafuse, Erin

Dartmouth Titans NS

60.4

58.9

60.4

Yes

14

Cameron, Kim

C G C AB

60.1

57

60.1

Yes

15

Allen, Laura

Airborne AB

59.1

59.9

59.9

No

16

Burnes, Stacey

Flip City BC

59.9

50.8

59.9

No

17

Myrah, Ainslee

Gym Adventure T & T SK

59.9

41.2

59.9

No

18

Vertes, Kelly

Spring Action ON

59.5

50

59.5

No

19

Baxter, Jennifer

C G C AB

56.8

59.3

59.3

No

20

Engel, Tina

Airborne AB

59.1

58.9

59.1

No

21

Hannah, Lindsay

Shasta BC

59

58.7

59

No

22

Lausanne, Crystal

Mahone Bay Twister NS

56.5

57.8

57.8

No


Women's DMT 15-16

Double Mini Trampoline

Qualifying Score Required

60

NAME

CLUB

Monday

Tuesday

Best Score

Qualify

1

Semeschuk, Kelsi

C G C AB

61.8

62.2

62.2

Yes

2

McPhalen, Mary

C G C AB

61

61.9

61.9

Yes

3

Hart, Erica

Airdrie Edge AB

51.8

61.8

61.8

Yes

4

Belanger, Lizandre

Spring Action ON

61.7

61.2

61.7

Yes

5

Andrews, Jenny

Phoenix AB

60.6

61.3

61.3

Yes

6

McDonald, Meghan

Shasta BC

61.2

60.6

61.2

Yes

7

Anseeuw, Kaitlin

Grand River Gym ON

61.2

59.4

61.2

Yes

8

MacLennan, Rosie

Skyriders ON

60

61.1

61.1

Yes

9

Butt, Brittany

Shasta BC

60.9

59.9

60.9

Yes

10

Humble, Robbie

Gym Adventure T & T SK

60.4

60.8

60.8

Yes

11

Reynolds, Meredith

Grand River Gym ON

60.8

60.3

60.8

Yes

12

Bruce, Gillian

C G C AB

60.4

60.2

60.4

Yes

13

Rafuse, Erin

Dartmouth Titans NS

60.4

58.9

60.4

Yes

14

Cameron, Kim

C G C AB

60.1

57

60.1

Yes

15

Allen, Laura

Airborne AB

59.1

59.9

59.9

No

16

Burnes, Stacey

Flip City BC

59.9

50.8

59.9

No

17

Myrah, Ainslee

Gym Adventure T & T SK

59.9

41.2

59.9

No

18

Vertes, Kelly

Spring Action ON

59.5

50

59.5

No

19

Baxter, Jennifer

C G C AB

56.8

59.3

59.3

No

20

Engel, Tina

Airborne AB

59.1

58.9

59.1

No

21

Hannah, Lindsay

Shasta BC

59

58.7

59

No

22

Lausanne, Crystal

Mahone Bay Twister NS

56.5

57.8

57.8

No